Mlynica

Mlynica loft | Stavebná spoločnosť ise

REVITALIZÁCIA STAREJ MLYNICE A SILA

Miesto Turbínova ul., Bratislava-Nové Mesto
Investor ise, s. r. o.
Generálny dodávateľ ise, s. r. o.

Inšpirácia z New Yorku

Developer chcel od začiatku čo najefektívnejšie využiť pôvodné chátrajúce objekty v bývalom areáli výroby ľahkých stavebných hmôt, pričom návrh architektov z ateliéru gutgut reflektoval tieto predstavy. Dnes má projekt revitalizácie opustených budov Mlynice a sila právoplatné stavebné povolenie a postupne prechádzajú rozsiahlou revitalizáciou. Na jar 2018 by sa mali začať práce na vonkajších plochách, a to výsadbou a úpravou existujúcej zelene a parkovacích plôch.

Centrálny priestor Mlynice bude mať multifunkčné využitie so zameraním na spoločenské podujatia.

Dúfame, že náš projekt priláka klientov, ktorí hľadajú niečo iné ako klasické administratívne budovy alebo biznis centrá. Niektorých iste osloví aj možnosť bývať v skutočnom lofte,“ hovorí Oto Bortlík, konateľ spoločnosti ise, s. r. o. Developer zašiel za inšpiráciou až do New Yorku, kde majú so zušľachťovaním opustených budov bohaté skúsenosti. „Nepreberné množstvo budov, ktoré sme navštívili v New Yorku, nám ukázalo, ako možno efektívne prevádzkovať budovy podľa súčasných štandardov, a pritom zachovať originálny pôvab starých priemyselných stavieb,“ dopĺňa Oto Bortlík.

Mlynica exteriér | ise.sk

Práce na zveľaďovaní exteriéru by sa mali začať už na jeseň.

Multifunkčný priestor

Srdcom Mlynice bude centrálny viacúčelový priestor určený na spoločenské podujatia, výstavy, workshopy, semináre, konferencie, firemné eventy, módne prehliadky a pod. Výška tohto priestoru je členitá, pohybuje sa od 4,5 do 11 metrov, a jej súčasťou sú pôvodné masívne železobetónové stĺpy a stropy. Konštrukcia obsahuje niekoľko zaujímavých prvkov, ku ktorým patria aj vyústenia bývalých zásobníkov pokračujúcich do horných úrovní objektu. K ďalším konštrukčným unikátom patria: sklenené kopilitové steny na 2. NP, drevené hrazdené priečky (deliace priečky) na 3. – 4. NP, zasklená podlaha tvorená tromi kruhmi na 4. NP, pričom sa v každom kruhu nachádza 297 sklenených šošoviek s priemerom 12 cm, ako aj drevené lávky vedúce z kancelárie na 5. NP do „vagóna“ (podlhovastá kancelária) a na „vagón“, ktorý je zároveň oddychovou zónou. Rozloha tohto priestoru je približne 700 m2 vrátane prevádzkových priestorov a hygienického zázemia. Vyššie podlažia budú patriť obchodným potrebám spoločností i jednotlivcov.

Administratívna časť budovy Mlynice ponúkne viacero typov kancelárskych priestorov.

Táto administratívna časť ponúkne na horných podlažiach viacero typov kancelárskych priestorov. Rozloha jednotlivých samostatných kancelárskych blokov sa pohybuje od 42 m2 až do 277m2 a tieto priestory sú prístupné zo vzdušného átria. Súčasťou átriového priestoru sú otvorené veľkoplošné kancelárie, ktoré sa budú prevádzkovať „coworkingovým“ systémom aj s tzv. hotdesk zónou.

Šesť loftov s rozhľahlou terasou ponúkne originálne bývanie.

Atraktívne bývanie v lofte

Mlynica ponúkne zaujímavé bývanie v podobe šiestich loftov s veľkorysou svetlou výškou a viacúrovňovým vertikálnym členením. Rozloha loftov je od 70 m2 až do 100 m2. Ku každému loftu bude patriť aj veľká terasa s výhľadom na mesto a široké okolie. Majitelia bytov si budú môcť užívať svoje súkromie a zároveň budú súčasťou komunity. Projekt Mlynica chce byť platformou komunitného života, kreatívnej práce, ale aj miestom na priateľské stretnutia. Charakter budovy umožňuje nevšedné, ale flexibilné usporiadanie priestoru. Sám developer prizýva budúcich užívateľov Mlynice, aby sa zapojili do procesu návrhu budúceho využitia projektu.

Pôdorys 3. nadzemného podlažia

Pôdorys 3. nadzemného podlažia

Vertikálny rez budovou Mlynice

Vertikálny rez budovou Mlynice

Zdieľaj na Facebooku: